Hi, AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],[toda...

Hi, AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],[today]-[date]=5, TRUE))

is that wrong?

0 19 470
19 REPLIES 19

@Etwo_Cargo

The expression is structurally not correct. Try this:

AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],Today()-[date]=5)),TRUE)

@Levent_KULACOGLU Thanks. What the problem is with >

AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],Today()-[date]>=5)),TRUE) > is not working on formula.

@Etwo_Cargo

Sanฤฑrฤฑm hallettim. Kontrol eder misiniz lรผtfen? Translate

@Levent_KULACOGLU รœstadฤฑm kusura bakma yanlฤฑลŸ anlattฤฑysam. Tam olarak istediฤŸim. List menรผsรผnde olan mavilerin >=120 sat ise yanฤฑna bir uyarฤฑ zili eklemek ti. Translate

@Etwo_Cargo

=120โ€™den kastฤฑnฤฑz nedir? Anlayamadฤฑm doฤŸrusu. Bakayฤฑm tekrar ama Translate

120 5 gรผn e tekabul eden saat olarak dรผลŸรผndรผm. Yani hour kฤฑsmฤฑna gรผn yerine 120 saat yazdฤฑrarak. >=120 der isek aynฤฑ mantฤฑk รงฤฑkmaz mฤฑ? shipment status te olup ta delivered te de olan AWB lerden 120 saat ve รผzeri (yada 5 gรผn) ambarda bekleyen (bunlar app in list menรผsรผnde mavi olarak iลŸaretli) kargo iรงin beni uyarฤฑsฤฑn. Hakkฤฑnฤฑzฤฑ helal edin. Translate

@Etwo_Cargo

Anladฤฑm. O zaman; [Date] Shipment Statusโ€™taki deฤŸil de Delivered tablosundaki [Date] olmalฤฑ. Siz TODAY()-[Date] derken Shipment Status tablosundaki [Date] belirtmiลŸtiniz. Translate

@Levent_KULACOGLU

AND(IN([AWB],Shipment status[AWB]),HOUR(TODAY()-[Date])/24>=5)

En son yazฤฑlan formรผl bu. Burada aslฤฑnda date derken shipment status date ini kast ettim. Balki build etme ลŸeklim de yalnฤฑลŸ olabilir.

Ambara (shipment status date) giren ve henรผz teslim olmamฤฑลŸ (undelivered teki AWB ler) 5 gรผn ve รผzeri hala ambarda ise beni uyarmasฤฑnฤฑ planlamฤฑลŸtฤฑm. ลžimdi senin formรผlรผnรผ nasฤฑl deฤŸiลŸtirmem gerek รผstad? Bu arada tanฤฑลŸtฤฑฤŸฤฑmฤฑz memnun oldum. Translate

@Etwo_Cargo

Azizim, problemi anlatmakta sanฤฑrฤฑm bir problem var. gSheetโ€™e baktฤฑฤŸฤฑmda Shipment Status tablosundaki [AWB] sรผtununda olan numaralardan sadece 8 tanesi Delivered tablosundaki [AWB] sรผtununda yer alฤฑyor zaten. Bu durumda; senin tarifinden hareketle;

" shipment status te olup ta delivered te de olan AWB lerden 120 saat ve รผzeri (yada 5 gรผn) ambarda bekleyen " kayฤฑtlardan sadece 2 tanesi (2 ve 3 noโ€™lu sฤฑradakiler) bu tanฤฑma uyuyor. Bu kayฤฑtlar iรงin de zaten โ€œstrikethroughโ€ ile bir Format Rule tanฤฑmlamฤฑลŸsฤฑnฤฑz.

Ben halen ne yapmak istediฤŸinizi gerรงekten รงรถzemedim, baฤŸฤฑลŸlayฤฑn beni amaโ€ฆ Translate

@Levent_KULACOGLU azizim baฤŸฤฑลŸla yanlฤฑลŸ anlatฤฑysam. BilgisizliฤŸime ver.

ร–zelden gรถrรผลŸmek mรผmkรผn mรผ? Tr de misiniz? Translate

@Etwo_Cargo levent@able3ventures.com adresine email atabilirsiniz. ฤฐstanbulโ€™dayฤฑm, evet. Translate

@Etwo_Cargo

Hard to say anything because Iโ€™m not aware of your table structure, column structure and app design at all. Are you getting errors with the espression when you test it in Expression Builder?

@Levent_KULACOGLU

Dear Levent, Thanks for your responses first. Hereโ€™s what i want to do. It is format rules.

table1

columnA

columnB name

date (entered day)

table2 columnA

columnB name

If name in table2, columnA is in table1 columnA and =today()-[date] (in table1 columnB)>=5 show a ring bell beside the name.

I tried to explain. Hope with success.

@Etwo_Cargo

AND( IN([ColumnA], Table1[ColumnA]), TODAY()-ANY(SELECT(Table1[ColumnB],[ColumnA]=[_THISROW].[ColumnA]))>=5 )

@Levent_KULACOGLU Olmadฤฑ รผstadฤฑm. CahilliฤŸimize ver. Beceremedikโ€ฆdenemeye devam Translate

@Etwo_Cargo EstaฤŸfurullah, cahillik diye bir ลŸey yokโ€ฆ ร–ฤŸrenmek sonu olmayan bir sรผreรงtirโ€ฆUygulamayฤฑ ve gSheetโ€™i levent@able3ventures.com ile paylaลŸabilirseniz bir bakฤฑp yardฤฑmcฤฑ olmaya รงalฤฑลŸฤฑrฤฑm Translate

@Levent_KULACOGLU Davetiye gรถndermek dฤฑลŸฤฑnda yapmam gereken bir ลŸey var mฤฑ? Translate

@Etwo_Cargo Uygulamayฤฑ co-author olarak paylaลŸฤฑn lรผtfen. Bir de uygulamanฤฑn kullandฤฑฤŸฤฑ gSheetโ€™i edit yetkisi ile paylaลŸฤฑr mฤฑsฤฑnฤฑz rica etsem? Translate

@Levent_KULACOGLU Zannedersem paylaลŸabildim. Tekrardan teลŸakkรผrler. Yapmak istediฤŸim; today() den shipment status tablosunda

yer alan tarihi รงฤฑkarmak. akabinde, shipment status tablosunda yer alan AWB delivered Tablosunda da var, vetoday()-date>=5 ten ise kฤฑrmฤฑzฤฑ olsun. kฤฑsacasฤฑ teslim edilmeyen kargo 5 ve รผzeridir ambarฤฑmda ise beni uyarsฤฑn. anlatabildi isem ne mutlu bana. Translate

Top Labels in this Space