Hi, AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],[toda...

Hi, AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],[today]-[date]=5, TRUE))

is that wrong?

0 19 485
19 REPLIES 19

@Etwo_Cargo

The expression is structurally not correct. Try this:

AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],Today()-[date]=5)),TRUE)

@Levent_KULACOGLU Thanks. What the problem is with >

AND(IN([AWB], SELECT(Delivered[awb],Today()-[date]>=5)),TRUE) > is not working on formula.

@Etwo_Cargo

Sanırım hallettim. Kontrol eder misiniz lütfen? Translate

@Levent_KULACOGLU Üstadım kusura bakma yanlış anlattıysam. Tam olarak istediğim. List menüsünde olan mavilerin >=120 sat ise yanına bir uyarı zili eklemek ti. Translate

@Etwo_Cargo

=120’den kastınız nedir? Anlayamadım doğrusu. Bakayım tekrar ama Translate

120 5 gün e tekabul eden saat olarak düşündüm. Yani hour kısmına gün yerine 120 saat yazdırarak. >=120 der isek aynı mantık çıkmaz mı? shipment status te olup ta delivered te de olan AWB lerden 120 saat ve üzeri (yada 5 gün) ambarda bekleyen (bunlar app in list menüsünde mavi olarak işaretli) kargo için beni uyarısın. Hakkınızı helal edin. Translate

@Etwo_Cargo

Anladım. O zaman; [Date] Shipment Status’taki değil de Delivered tablosundaki [Date] olmalı. Siz TODAY()-[Date] derken Shipment Status tablosundaki [Date] belirtmiştiniz. Translate

@Levent_KULACOGLU

AND(IN([AWB],Shipment status[AWB]),HOUR(TODAY()-[Date])/24>=5)

En son yazılan formül bu. Burada aslında date derken shipment status date ini kast ettim. Balki build etme şeklim de yalnış olabilir.

Ambara (shipment status date) giren ve henüz teslim olmamış (undelivered teki AWB ler) 5 gün ve üzeri hala ambarda ise beni uyarmasını planlamıştım. Şimdi senin formülünü nasıl değiştirmem gerek üstad? Bu arada tanıştığımız memnun oldum. Translate

@Etwo_Cargo

Azizim, problemi anlatmakta sanırım bir problem var. gSheet’e baktığımda Shipment Status tablosundaki [AWB] sütununda olan numaralardan sadece 8 tanesi Delivered tablosundaki [AWB] sütununda yer alıyor zaten. Bu durumda; senin tarifinden hareketle;

" shipment status te olup ta delivered te de olan AWB lerden 120 saat ve üzeri (yada 5 gün) ambarda bekleyen " kayıtlardan sadece 2 tanesi (2 ve 3 no’lu sıradakiler) bu tanıma uyuyor. Bu kayıtlar için de zaten “strikethrough” ile bir Format Rule tanımlamışsınız.

Ben halen ne yapmak istediğinizi gerçekten çözemedim, bağışlayın beni ama… Translate

@Levent_KULACOGLU azizim bağışla yanlış anlatıysam. Bilgisizliğime ver.

Özelden görüşmek mümkün mü? Tr de misiniz? Translate

@Etwo_Cargo levent@able3ventures.com adresine email atabilirsiniz. İstanbul’dayım, evet. Translate

@Etwo_Cargo

Hard to say anything because I’m not aware of your table structure, column structure and app design at all. Are you getting errors with the espression when you test it in Expression Builder?

@Levent_KULACOGLU

Dear Levent, Thanks for your responses first. Here’s what i want to do. It is format rules.

table1

columnA

columnB name

date (entered day)

table2 columnA

columnB name

If name in table2, columnA is in table1 columnA and =today()-[date] (in table1 columnB)>=5 show a ring bell beside the name.

I tried to explain. Hope with success.

@Etwo_Cargo

AND( IN([ColumnA], Table1[ColumnA]), TODAY()-ANY(SELECT(Table1[ColumnB],[ColumnA]=[_THISROW].[ColumnA]))>=5 )

@Levent_KULACOGLU Olmadı üstadım. Cahilliğimize ver. Beceremedik…denemeye devam Translate

@Etwo_Cargo Estağfurullah, cahillik diye bir şey yok… Öğrenmek sonu olmayan bir süreçtir…Uygulamayı ve gSheet’i levent@able3ventures.com ile paylaşabilirseniz bir bakıp yardımcı olmaya çalışırım Translate

@Levent_KULACOGLU Davetiye göndermek dışında yapmam gereken bir şey var mı? Translate

@Etwo_Cargo Uygulamayı co-author olarak paylaşın lütfen. Bir de uygulamanın kullandığı gSheet’i edit yetkisi ile paylaşır mısınız rica etsem? Translate

@Levent_KULACOGLU Zannedersem paylaşabildim. Tekrardan teşakkürler. Yapmak istediğim; today() den shipment status tablosunda

yer alan tarihi çıkarmak. akabinde, shipment status tablosunda yer alan AWB delivered Tablosunda da var, vetoday()-date>=5 ten ise kırmızı olsun. kısacası teslim edilmeyen kargo 5 ve üzeridir ambarımda ise beni uyarsın. anlatabildi isem ne mutlu bana. Translate

Top Labels in this Space